RSS
 

Przygotowanie

Dodatkowe sprawy dla Praktykantów

Jak się przygotować na praktykę?
Dobrze zaprezentować się wcześnie, przyjść powiedzieć o chęci praktykowania w naszej firmie i zostawić swoje CV. Po pozytywnej zgodzie, należy też podpisać z nami umowę na szkolenie praktyczne lub staż. Wizyta w naszym biurze, dobrze o danej osobie świadczy i pozwoli też poznać nasze biuro. Przygotowując się należy również poczytać o tym czym się zajmuje nasze biuro, jakie osoby w naszej firmie są odpowiedzialne za poszczególne działy. Dobrze jest poczytać mapę polski, atlas geograficzny, nauczyć się stolic Państw Europejskich i Państw Azjatyckich.

Nie wyobrażamy sobie, że nasz praktykant nie wie z jakimi państwami graniczy Polska? czy gdzie leży: Berlin, Mińsk, Kijów, czy Krym?… Takie osoby, mogą mieć: bardzo, bardzo duży problem z praktyka u ans :-//

Co zabrać na praktykę?
Może to pozornie śmieszne pytanie ale, wymagamy aby praktykant na praktyce miał:

* 1 zeszyt 16-32 kartkowy w kratkę, do prowadzenia własnych notatek,
* 1 paczkę kawy lub herbaty, którą będzie pił sobie tylko na przerwach !
* 1 kg cukru, jeśli słodzi kawę, herbatę,
* 2 roleczki papieru toaletowego, wiadomo… zużywa się :-), Panowie 1 roleczka,
* Warto mieć swój atlas geograficzny: Świata, Polski,
* Spis państw i stolic: Europa, Azja. Wszystkie!!! kraje i stolice.

Strój i wygląd zewnętrzny na praktyce
Podczas praktyk należy ubierać się elegancko bez zbytecznego „zdobienia się” czy „wylewających się” dekoltów u Pań. To nie dyskoteka!!! To nauka! i tego Nie tolerujemy! Zalecamy buty na płaskiej podeszwie, wygodne, można obuwie przebierać w naszym biurze. Strój powinien być czysty, stonowany w spokojnych kolorach. Uczniowie jeśli posiadają, występują w strojach SZKOLNYCH!

Czas praktyki i szkolenia
Praktykanci w naszym biurze pracują pełne 8 godzin

Posiadają własne stanowisko pracy, a za powierzone zadania bezpośrednio sami odpowiadają np. przed klientem 😉 i nami. W czasie praktyki, należy cały czas być aktywnym i bardzo aktywnym. Oceniane jest to podczas praktyk, jak również zaangażowanie samego praktykanta w stawiane mu zadania.
Praktykant ma też czas przerwy śniadaniowej: 30 minut, jednak nie oznacza to, że ma cały dzień nic nie robić na przerwie :-/
Może w tym czasie zjeść śniadanie, wypić kawę, herbatę… (Kawę i herbatę oraz cukier praktykanci przynoszą sobie sami!). Nikomu też z praktykantów, nie zabraniamy korzystania z lodówki firmowej (szczególnie w lecie!) czy kuchenki mikrofalowej jeśli umie ją obsługiwać.
Na naszych praktykach, nie tolerujemy: „obijania się”, kradzieży, niszczenia sprzętu, utrudniania pracy innym osobom. Taki praktykant nie ma czego szukać na naszych praktykach i szybko jest „usuwany” z naszych praktyk z oceną: 1 (Niedostateczny)W skrajnych przypadkach wzywamy Policję! a jeśli dotyczy to uczniów szkoły średniej dodatkowo wzywamy: Dyrekcję Szkoły.
Dobrzy Praktykanci oraz stażyści, mają okazje uczestniczenia w procesie tworzenia ofert, ich reklamy a na końcu sprzedaży. Poznają też bardzo dużo ciekawy spraw, często przydatnych w przyszłości nawet w życiu prywatnym.
Najlepsi Praktykanci, będą też mieli możliwość zobaczenia jak w praktyce wygląda:
– Praca i rola: II Pilota Wycieczki. Jak wygląda praca z mikrofonem, czy współpraca z kierowcą. Jest to faktyczna wycieczką dla naszych klientów, a Praktykant ma możliwość poznania też techniki prowadzenia grupy, czy „szczegółów pracy” Pilota wycieczek.
– Konsulat Generalny Federacji Rosyjskiej w Krakowie, odbierając dokumenty wizowe. Czyli będą na terenie Federacji Rosyjskiej, jako terytorium innego państwa!
– Obsługa klienta, wykonując proste sprawy z klientami już realnie.
a Słabi praktykanci, cóż… dbają o wizualny i estetyczny wygląd biura, czyli…
Mop i podłoga, myją, wycierają kurze, sprzątają – jeśli chociaż to umieją? 😉 raczej na pewno nasze biuro nie jest dla takich osób. :-/

Usprawiedliwienia
Usprawiedliwienia z nieobecności podczas praktyk przyjmujemy: TYLKO od LEKARZA druki typu: L4 oraz te wystawione przez szkołę, jeśli zachodzą ważne konieczności i powody nieobecności.

Nie interesują nas prywatne sprawy praktykantów takie jak: „dojazdy z”, „prawo jazdy”, „wizyta u weterynarza z Kotem”, czy „zajęcia z tańca Brzucha”. Nie interesują nas wszelkie wymówki czy „marudzenia” Praktykant swoje sprawy prywatne powinien wykonywać: PO CZASIE PRAKTYK, a nie podczas szkolenia praktycznego!!! 😉
W tym względzie nie przyjmujemy ŻADNYCH ODSTĘPSTW i TŁUMACZEŃ!!!

Po zakończeniu praktyki w WADi
Każdy praktykant czy stażysta otrzymuje: „Dyplom Praktykanta / Stażysty WADi” ceniony coraz bardziej przez uczelnie i przyszłych pracodawców.

Praktykant ma też prawo prosić o wystawienie referencji, jest to dodatkowy dokument świadczący dobrze o samej osobie i jej zaangażowaniu czy umiejętnościach.
Ponadto, najlepszym praktykantom proponujemy w późniejszym czasie zatrudnienie w naszej firmie na różnych stanowiskach. Od pracy wakacyjnej, przez faktyczny etat na stanowisku.

Byli praktykanci WADi, mają też „Pierwszeństwo zatrudnienia” jeśli mamy wolny etat (Vacat), a poszukujemy nowych pracowników.
Prowadzimy też nieoficjalny ranking byłych praktykantów, gdyż coraz częściej zwracają się do nas inni pracodawcy widzący w dokumentach kandydata do pracy „Dyplom ukończenie praktyki w WADI”. Przeważnie potencjalny pracodawca, prosi nas o drobną opinie na temat danej osoby. Taka wymiana informacji jest często bardzo cenna.

Jak widać, korzyści z praktyk w naszej firmie są czasami… bezcenne! 🙂

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.

 

statystyka