RSS
 

Korzyści

Co realnie dają Praktyki i Staże w WADi?
Praktyka + Praca = To się opłaca! 🙂

 

Wszyscy naiwnie myślą, że praktyka to takie zaliczenie „bo trzeba ją mieć” a dla firmy to tania siłą robocza.Otóż, właśnie –> Nie! 🙂
Zatem może podamy realnie kilka przykładów, kiedy to właśnie praktyka w WADi była dobrym wstępem do fajnej i atrakcyjnej pracy oraz początkiem ciekawej kariery zawodowej.

Praktykant „X” na praktyce

Praktykant podczas naszych praktyk, poznaje specyfikę pracy w turystyce, my sprawdzamy jego podejście do pracy: sumienność, rzetelność, podejście do klientów, prace w stresie, współpracę w grupie. Sprawdzamy czy ma to „coś” pewnego rodzaju „powołanie” do takiego typu pracy. Czas praktyki pozwolą więc zweryfikować czy dla danej osoby taka praca „to jest właśnie to”, gdyż każdy o pracy w turystyce ma swoje własne wyobrażenie, czasem… wyolbrzymione. Zatem praktyka w tym przypadku jest ciekawym doświadczeniem dla obu stron, zarówno samego kandydata do pracy jak i nas jako pracodawcy.
Nie każdy po praktyce, chciał nadal pracować w turystyce, praktyka to czas realnej weryfikacji swoich umiejętności, możliwości, pracy w stresie, pracy na wyjazdach…

Praktykant p. Magdalena
Pani Magdalena, miała praktykę w naszym biurze już dwa razy, w klasie II i III (XXI i XXVII kurs praktykantów). Podczas praktyk dała się poznać jako osoba bardzo szybko przyswajająca wiedzę, zaradna i samodzielna.
Obecnie jest uczennicą Technikum Obsługi Turystycznej w Żywcu-Moszczanicy. Dajemy szanse Dobrym i Bardzo Dobrym Praktykantom (ocena z praktyk: minimum 4+), stąd Pani Magdalena otrzymała od nas ofertę pracy w okresie wakacyjnym, wykonując obsługę zamówień publicznych: Zapytań Ofertowych i Przetargów. Ponieważ szybko się uczyła zaczęła, też planować wycieczki np. do Gruzji i Armenii, oraz nad Bajkał. Po ukończeniu Technikum, Pani Magdalena na pewno otrzyma od nas ciekawą ofertę stałej pracy 😉 . W takich osobach pokładamy duże zaufanie i są to dla nas potencjalni bardzo dobrzy stali pracownicy. Pani Magdalena, podczas praktyk miała okazję osobiście poznać… Konsulat Generalny Federacji Rosyjskiej w Krakowie, co było ciekawym doświadczeniem. Można powiedzieć, że Pani Magdalena była naszym Pierwszym Praktykantem, który podczas swojej praktyki odwiedził Rosję 😉
Po zakończeniu praktyki i pracy wakacyjnej, Pani Magdalena była bardzo zadowolona. Poznała nowe sprawy i umiejętności, dodatkowo „zarobiła” przez wakacje, miała okazję nauczyć się realnie wielu rzeczy. W przyszłości na pewno będzie jej to przydatne np. podczas egzaminu zawodowego w szkole. 😉

Praktykant p. Ewelina, Anna
Obie Panie mały razem miesięczną praktykę w naszym biurze (XXIV kurs praktykantów) jako uczennice Technikum Hotelarskie im. Tuwima w Bielsku-Białej. Dały się poznać jako osoby bardzo otwarte, wesołe i miłe. Chętnie wykonujące swoje obowiązki, a jednocześnie szybko uczące się. Zarówno Anna jak i Ewelina, brały też udział w naszym Praktycznym Szkoleniu Autokarowym podczas faktycznej wycieczki z grupą uczniów szkoły podstawowej do Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach. Pani Anna otrzymała z tego szkolenia ocenę: 4, a Pani Ewelina ocenę: 4+ co jest całkiem dobrym wynikiem. Najprawdopodobniej obie Panie będą też miały koleją praktykę w naszym biurze. Pani Ewelina jest bardzo zainteresowana pracą w naszej firmie, interesuje ją szczególnie Pilotaż Wycieczek, podczas pracy z mikrofonem radził sobie całkiem dobrze, więc… kto wie? może otrzyma od nas taką propozycję. Jednak do tego czasu, na pewno będzie musiała „podszkolić” swój język Angielski i… Geografię! 😉

Praktykant p. Sebastian
Pan Sebastian, kilka lat temu był naszym praktykantem, nawiasem mówiąc jednym z pierwszych (II kurs praktykantów). Ukończył szkołę: Technikum Hotelarskie im. Tuwima w Bielsku-Białej. Aplikował o pracę w naszym biurze 2 razy, jednak bez skutku ze względu na pewne wymagania formalne, które stawialiśmy na „wolnym etacie”. Pan Sebastian był jednak wytrwały, w 2014 roku został przyjęty i zdobył prace w naszym biurze WADi. Napewno czeka go dużo nauki i rzetelnej, trudnej pracy, jednak prace zdobył gdyż… był naszym praktykantem i w dużej mierze to właśnie zadecydowało! Niestety Pan Sebastian pracował u nas tylko 1 miesiąc, mając całkiem dobre wyniki zrezygnował ze względów osobisto-rodzinnych.

Praktykant p. Katarzyna
Pani Katarzyna była praktykantką (VI kurs praktykantów), która osiągnęła jedne z najlepszych wyników w naszym biurze z wszystkich praktykantów jakich mieliśmy dotychczas. Była uczennicą Technikum Obsługi Turystycznej w Żywcu-Moszczanicy. Podczas szkoły ukończyła kurs Pilota Wycieczek, po ukończeniu technikum pracowała w naszym biurze kilka miesięcy. Podczas pracy w naszym biurze już jako pracownik, odwiedziła Wiedeń, planowała wycieczki, obsługiwała zamówienia publiczne: Przetargi i Zapytania Ofertowe. Dała się poznać jako bardzo, bardzo zaradna i samodzielna osoba. Jej wyników z naszego Testu praktykanta, nie „pobił” dotychczas żaden praktykant. Jej charakterystyczna góralska gwara oraz poczucie humoru była miłe i sympatyczne zarazem, doceniali to również klienci. Pani Kasia zrezygnowała z pracy w naszym biurze, ze względu na sporą odległość dojazdów do pracy. Taką osobę, na pewno doceni każdy pracodawca w przyszłości.

Praktykant p. Izabela
Pani Izabela, była stażystką (III kurs stażystów) z uczelni ATH. Po ukończeniu stażu, otrzymała ofertę wyjazdu jako II-pilot wycieczek (czyli: pomocnik Pilota Wycieczek) do… Rosji i Mongolii, gdzie sprawdziła się bardzo dobrze. Kilka miesięcy później otrzymała propozycję pracy w naszym biurze podróży WADi i przyjęła etat na stanowisku: Specjalista ds. Turystyki – Pilot Wycieczek. Kierunek: Azja, Kaukaz.
Podczas pracy u nas p. Izabela odwiedziła: Rosję, Moskwę, Irkuck, jezioro Bajkał, Ułan-Ude, Wiedeń, Ułan-Bator, Mongolię, Bułgarię, Rumunię,… W czasie pracy latała samolotami, jeździła koleją Transsyberyjską. Obecnie jest bardzo dobrym specjalistą do spraw wizowych i Kolei Transsyberyjskiej, często ceniona przez klientów. Pracuje nadał w naszym biurze już kilka lat i praca przynosi jej satysfakcję oraz możliwość podróżowania.
Po prawie 2,5 rocznej pracy w naszym Biurze WADi, odeszła do pracy w dużej korporacji rozwijając swoją karierę zawodową w nieco innym kierunku. Pani Izabela czasami uczyła nowych praktykantów spraw związanych z… Wizami. 🙂 Pokazując im zawiłości tego tematu.

Praktykant p. Arleta
Pani Arleta, uczestniczyła w stażu (I kurs stażystów) z ramienia uczelni ATH „Kariera sprężyn”. Po zakończonym stażu, zaproponowaliśmy jej pracę na etat. Podczas pracy była specjalistą ds. Turystyki, kierunek: Europa wschodnia i Krym. Pani Arleta między innymi dowiedziała Krym w celu „rozpoznania bazy hotelowej”. Po półtora rocznej pracy w WADi otrzymała korzystniejszą ofertę w pewnym prestiżowym hotelu, stopniowo awansując doszła do stanowiska: Kierownik Recepcji.
Działa kadr w/w hotelu przed zatrudnieniem, prosił nas o krótką opinię na temat Pani Arlety. Wszytko zatem zaczęło się od… praktyki w WADi. 🙂

Zatem naprawdę warto mieć praktykę właśnie u nas, w Biurze Podróży WADi.

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.

 

statystyka